Lubomír Imlauf - profil fotografa

Původním povoláním reprodukční grafik – litograf, pracuje v n. p. Severografia od r. 1974–1990. Od svých 15 let provádí horolezecký sport a pobyt v horách a skalách ovlivní jeho příklon ke krajinářské fotografii. Vzory nalézá také u našich nejlepších krajinářů Viléma Heckela a Jiřího Havla.
V roce 1991 nastupuje dráhu profesionálního fotografa, s kamarádem ze skal a fotografem Horstem Bauerem buduje špičkové pracoviště pro studiovou fotografii a s ním také v roce 1994 dokončuje velkou regionální publikaci Náchodsko-krajina magické krásy.
Od začátku pracuje s fotografickými přístroji na střední a velký formát, je si vědom vysoké technické kvality těchto černobílých negativů a později barevných diapozitivů pro potřeby velkých zvětšenin. K původnímu Flexaretu IV od rodičů a Pentaconu six 6x6 proto přibude v 80. letech také Yashica MAT 6x6, Asahi Pentax 6x7 a Linhof Technika 6x9. Práce s takovými přístroji vyžaduje stabilní stativ, který používá téměř za všech situací. V 90. letech rozšiřuje ateliér o systémové kamery Hasselblad 501CM 6x6 a 903 SWC 6x6, Horseman 4x5 palců, Cambo kardan + Cambo Wide 4x5 palců, Nikon FM3a a nyní též digitální přístroje Canon 5D a 5DII.

 MVDr. Rudolf Němeček

 > VÝSTAVNÍ ČINNOST
> FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE
 > OSTATNÍ OCENĚNÍ
> RECENZE